Магазин

(Фото) Џиновска тиква тешка 115 килограми израснала во Струга

115 килограми тешка тиква деновиве беше изложена на градскиот пазар во Струга и го привлекуваше вниманието на случајните минувачи.

Џиновската тиква израснала во бавчата на стружанецот Низам Таири, во селото Радолишта, кој внимателно ја одгледувал, за да дојде до оваа тежина.

Инаку во градот Лудвисбург, се одржува најголемиот светски фестивал на тикви, каде се изложуваат тикви кои достогнуваат тежина и повеќе од 1000 килограми.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven app AnimeHeaven One-Punch Man

AnimeHeaven Dragon Ball Super Episode 125

stream anime online AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 17

watch anime One Piece (Dub)

tải go88