Атрактивната латино дива на оргинален начин го најави својот нов сингл „ Baila Conmigo”.

50- годишната Лопез позираше скоро гола на својот Инстаграм профил и така ја најави својата нова песна.

Многумина се запрашаа дали Џенифер носи долна облека.