December 12, 2019 20:37
Македонија

(Фото) Јанева фотографирана на терасата од станот на синот

Обвинетата во случајот „Рекет“ е фотографирана од своите соседи, а фотографијата беше споделена на социјалните мрежи утрово.

Станува збор за фотографија во зграда на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов во Скопје, спроти студенсткиот дом Кузман Јосифовски-Питу.

 

За пет дена Апелација два пати го менувала мислењето за Јанева, прво да остане во притвор, а потоа да оди дома. На 14.11. судот сметал дека Јанева може да биде здравствено третирана во притвор, а на 19.11. дека и` треба терапија и хигиена во домашни услови, тврдат извори од судот.

Поранешната специјална обвинителка, пак, за време на својот мандат зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Нови вести

Јанушев, Мисајловски и Муцунски остварија средба со Холтхоф Пфортнер, министер за сојузни, европски и меѓународни работи на Северна Рајна – Вестфалија 

zane

Средба на премиерот Заев со Анди Исмаили, светски шампион во современ танц соло за деца

zane

Магла кај Страцин, на Попова Шапка и на Ѓавато

zane