June 23, 2022 20:21
Спорт

(Фото) Шкупи прослави шампионска титула на плоштадот Скендер бег

Фановите на Шкупи ја славеа заслужената титула во првенството.

Екипата на Шкупи официјално е прогласена за шампион на Македонија. На полниот „Чаир“ тимот на Седлоски ја доби титулата, а вчера вечерта се славеше на големо.

Низ улиците на главниот град, фудбалерите и стручниот штаб ја прославија титулата. Се славеше на плоштадот Скендер бег, а до таму сите патуваат со двокатен автобус со отворен кров.

Ви пренесуваме дел од атмосферата низ фотографии.