March 8, 2021 12:49
Магазин

(Фото) Уживаа на снегот: Дарко Димитров го покажа прекрасното семејство

Дарко Димитров прерасна во еден од најбараните композитори на Балканот, кој покрај тоа што соработува со нашите најпознати артисти исто така ги направи најубавите модерни хитови и на балкански ѕвезди како Емина Јаховиќ, Анастасија Ражњатовиќ, Луна Џогани, Едита Арадиновиќ и многу други.

Тој често на социјалните мрежи знае да сподели објави од своето студио во кое создава многу хитови за македонската и регионалната естрада. Меѓутоа, Димитров многу ретко односно речиси никогаш не споделува фотографии од својот приватен живот.

Сепак овој пат пушти срце и покажа како ужива во зимските лудории. Со оглед на тоа дека надвор владее зима и зимски температури, познатите го искористија периодот да уживаат во зимските авантури, а најчеста локација беше Попова Шапка, каде и според информациите на УХМР има наврнато најмногу снег годинава.

Така и Димитров се одлучи за Попова Шапка, каде што на скијање и бордање уживаше заедно со своето семејство односно сопругата и ќерките.

Овој момент тој го овечковечи со неколку фотографии и реши да ги сподели со своите пријатели на социјалните мрежи.

Облечени во зимска опрема, Дарко и неговите сакани уживаа во заедничкото поминато време и во убавините на снегот.

Под објавата се нижеа коментари, а и пејачката Емина Јаховиќ која соработува со Димитров, под фотката остави срциња.

Извор: Вистина.мк

SK8 the Infinity (https://kissanimeonline.com/m/9B3y) Episode 2 at KissAnime kissanime tower of god

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://gogoanime.be/m/ARR7) Episode 3 at website https://gogoanime.be gogoanime death note