June 24, 2021 19:33
Хроника

(Фото) Тројца повредени во судир на камион и автомобил во Автокоманда

Три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила попладнево во Автокоманда.

Според неофицијални информации на 24 Инфо, по судир на камион и автомобил со возила на Итна медицинска помош биле префрлни тројца повредени во сообраќајката.

Судирот се случил на крстосницата од булеварот Александар Македонски и улиците Интернационални бригади и 16 Македонска бригада кај пицеријата „Смок“.

Од МВР засега немаат детали за несреќата.

WCOStream anime websites: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 116 (https://wcostream.cc/m/dezr/ep-116)

GoGoAnime anime sites: Watch Don't Toy with Me, Miss Nagatoro Episode 4 (https://gogoanime.be/m/VXWA/ep-4)