Хроника

(Фото) Тешка сообраќајна несреќа во Ченто, еден починат

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во скопската населба Ченто, кога автомобил со голема брзина се судри со автобус со бројот 65, кој сообраќа во населбата, објави Алсат.

Според првичните информации од МВР, едно лице го загуби животот во сообраќајната несреќа.

На местото излегоа екипи на МВР и на Противпожарната бригада.

„Денеска околу 17.35 часот пријавено е дека на ул.„М.А.Ченто” се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус на ЈСП линија бр.65, управуван од С. С.(1961) од Скопје и ПМВ „Голф” со скопски таблички, управувано од С.О.(1982) од Скопје“, велат од МВР.

Лекарите од Итната помош констатирале смрт кај С.О. Возачот на автобусот и еден сопатник од автобусот пренесени се во УЦ „Мајка Тереза”, а тројца сопатници од автобусот пренесени се во ГОБ „Св.Наум Охридски”.

anime to watch. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

english anime Redo of Healer

Attack on Titan Season 2

ANIMEFLIX Gintama

ANIMEFLIX Naruto: Shippuden Episode 499

anime flix Pokémon Journeys: The Series

tải go88