November 21, 2019 00:09
Хроника

(Фото) Тешка сообраќајка на булевар Србија, неколку повредени

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа утрово во Скопје, дознава 24 Инфо.

Според очевидци, во несреќата се повредени неколку лица, кои со возила на Итната помош се пренесени во болници.

Во судирот учествувале комби и автомобил. Судирот се случил на крстосницата од булаварите Србија и Трета македонска бригада.

Од МВР со детали за сообраќајката ќе има во текот на денот.

Нови вести

Скопски хакер тарифирал разговори со странство како локални

Igor

Малолетници извршиле насилство врз соученици во кумановско

Filip

Серискиот убиец од „Турија” тврди дека е невин, го немало пиштолот со кој наводно пукал

Igor