November 27, 2021 03:48
Хроника

(Фото) Тешка сообраќајка кај ,,Соборна”, судрени повеќе возила

Тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје кај Соборен храм. Судрени се повеќе возила на раскрсницата помеѓу булеварите „Паризански одреди“ и „Св. Климент Охридски“, а едно од возилата е удрено и во споменикот на свети Климент Охридски.

Во моментов на терен е полицијата која го регулира сообраќанот, но има и возило на брзата помош.

Според информациите од медицинскиот тим повредено е 20-годишно момче.

Медицинска помош му е укажана на самото место, а според сведоците, по несреќата момчето лежело неподвижно.

 

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Locke the Superman/New World Command gogoanime Episode 2 gogoanime overlord

Moldiver (Dub) Episode 6

Watch Dino Girl Gauko Episode 20

Great Dangaioh Episode 13