January 21, 2020 00:02
Хроника

(ФОТО): Тепал куче со вила па го запалил со безин во Стојаково

Куче попладнево било бркано и тепано со вила, а потоа, запалено со бензин. Случајот на социјалните мрежи го објавија жители на Стојково, Гевгелија. Тие велат дека чинот е монструозен, а кучето починало за кратко време.

Активистите прашуваат до кога ќе се толерираат вакви случаи, а со тоа да се одобруваат вакви убиства. Тие бараат санкции за сторителот кој го извршил убиството на монструозен начин. Случајот ќе биде пријавен во полиција.

Во изминатите месеци, здруженијата за заштита на животните бараа да се откријат и сакнционираат лицата кои фрлаа отров низ повеќе градови во државата, со што усмртија стотици бездомни животни.

Нови вести

Суспендиран командирот на ПС Гази Баба: Сексуално вознемирувал полицајка, па и се заканувал

Igor

Запалил полициски „спарк“, па пукал во полицајците

Igor

Дилер од Ѓорче криел марихуана во дворот на сосетката

Igor