Хроника

(Фото) Спасовски: Уапсен висок полициски службеник, запленета дрога вредна 800.000 евра

Во голема полициска акција заедно со Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА запленета е дрога во вредност од над 800.000 евра, приведен е висок полициски службеник. Продолжуваме заедно со нашите стратешки партнери во неселективна борба против криминалот, напиша на Фејсбук министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Дрогата била запленета околу 14 часот на патот од Плетвар кон Кавадарци. Повеќе детали за акцијата ќе бидат познати во текот на денот.

Поврзани вести

Мијалков нуди гаранција од 7,5 милиони евра за да се брани од слобода

Igor

Починаа 16 лица, нови 30 случаи на коронавирус

Igor

Грција го отвори Евзони во 13 часот, ова се условите за влез

Igor

4Anime websites like 4anime: Watch Tokyo Ghoul Episode 12 (https://4anime.biz/m/Yrm/ep-12)

AnimeHeaven anime: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview