February 28, 2020 04:32
Хроника

(Фото) Сообраќајка на патот Велес-Скопје, има повредени

Автомобил „форд фокус“ изгубил контрола и удрил во банкина, вечерва на патот Велес-Скопје, дознава 24 Инфо.

Според изјави на очевидци, „фокусот“ удрил во една, па во другата банкина при што има и повредени. Сообраќајот се одвива по една коловозна лента.