October 14, 2019 01:42
Хроника

(Фото) Сообраќајка на патот Велес-Скопје, има повредени

Автомобил „форд фокус“ изгубил контрола и удрил во банкина, вечерва на патот Велес-Скопје, дознава 24 Инфо.

Според изјави на очевидци, „фокусот“ удрил во една, па во другата банкина при што има и повредени. Сообраќајот се одвива по една коловозна лента.

 

Нови вести

(ВИДЕО) Пожар помеѓу Катланово и Петровец

Filip

(Видео) Се сечат дрвјата кај „Инекс-Горица“ во Охрид

Filip

Во тешката сообраќајна несреќа кај Струмица загина 19-годишна девојка, возачот е во болница

Filip