November 22, 2019 04:39
Хроника

(Фото) Скопјанец загина во судир на комби и автомобил

Скопјанец загина во судир на комби и автомобил, вчера на магистралниот пат Охрид – Кичево, информираш МВР.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 15 часот , помеѓу селата Ботун и Климештани. Тогаш автомобил„цитроен саксо“, што го управувал П.С.(55) од Скопје се судрил со комби „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(27) од Охрид.

Во несреќата на самото место починал возачот на автомобилот.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид извршила екипа од СВР Охрид.

Фото: Охрид 1мк.

Нови вести

Старец паднал во бесознание во зачадена просторија

Igor

Војник се обидел да силува вработена во АРМ во касарната во Куманово

Igor

Сопруг на пациентка се закнувал на медицинска сестра во штипската Клиничка болница

Igor