June 14, 2021 07:27
Хроника

(Фото) Се запали камион кај Алкалоид

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо.

Според очевидци, запалениот камион е кај последната станица на автобусот „бр.2“ спроти фабриката „Алкалоид“.

Пожарот е локализиран, но од Противпожарната бригада уште се на терен и немаат информации за опожареното возило и причините за опожарувањето.

Неофицијално, се запалила инсталацијата на камионот по што се опожарила кабината на возилото.

KissAnime promare kissanime: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13 (https://kissanimeonline.com/m/bGqR/ep-13)

WCOStream wcostream pokemon: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12 (https://wcostream.cc/m/mb1N/ep-12)