January 16, 2021 11:12
Магазин

(фото) Семејна идила на Копаоник: Вељко ужива со сопругата и синот, а сите гледаат во специјалната санка на Жељко

По Божиќните и новогодишните празници, Вељко Ражнатовиќ реши да го израдува своето семејство, па по тој повод ги однесе Богдана Ражнатовиќ и синот на Копаоник за да уживаат во зимската идила и снегот како семејство.

Имено, Вељко ги воодушеви своите обожаватели на Инстаграм со прекрасна семејна фотографија, а она што особено ги воодушеви следбениците беше санката со кој се возеше малиот Жељко.

– Време е да уживаме со семејството – напиша тој во својата објава.

ФОТО:ИНСТАГРАМ

Семејната фотографија, како и волшебниот момент, ги разубави кучето на Вељко, кое често го носи со сопругата и синот.

Објавата на Ражнатовиќ веднаш со ентузијазам ја прокоментира неговата сестра Анастасија.
– Најубавата слика – напиша таа и им остави емотикон за срце.

ФОТО:ИНСТАГРАМ

Да потсетиме, Вељко и Богдана деновиве уживаат на својот одмор и го користат секој момент од снежната околина, па се возеа со моторна санка. Ражнатовиќ беше тој што возеше, додека неговата сопруга беше на задното седиште, цврсто го држеше околу половината.

Преземено од Вистина.мк