November 25, 2020 06:11
Македонија

(Фото) Протест против сиромаштија со луксузни возила

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 14 часот го започна вториот протест против поскапувањето на струјата.

Како и пред два дена така и денеска граѓаните на протестот маршираа до пред Регулаторната комисија за енергетика, каде со автомобили ја блокираат улицата.

 

Иако на претходниот протест учесниците носеа транспарент „Скапа струја, сиромашен народ“, еден од денешните учесници на протестот се издвојуваше со својот автомобил од другите со кои беше блокирана улицата.