November 25, 2020 20:55
Хроника

(Фото) Престрелка со „калашникови“кај Чаирчанка

Четворица вооружени со „калашникови“ и пиштоли учествувале во престрелката која се случила околу 15 часот во близина на ТЦ„Чаирчанка“, дознава 24 Инфо.

Според очевидци, двајцата со автоматски пушки биле од едната, а пиштолџиите од друга страна. Вистнка среќа е што не настрадале минувачи кои поминувале во близина. По престрелката се разбегале, а на местото дошла полиција и возила на Итна помош. Сообраќајот бил времено прекинат, а улицата блокирана.

Од МВР го потврдија инцидентот, но според полицијата, нема пријавено повредени лица.

-На 20.11.2020 во 14.55 пријавено е пукање од огнено оружје на улицата Цветан Димов пред продавница за автоделови. До сега нема пријавено повредени лица. На местото на настанот се пронајдени чаури од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Поврзани вести

Регистрирани 1288 нови случаи на Ковид-19, починаa 39 лица

Igor

Почина фудбалската легенда Диего Марадона

Igor

Замрзнати сметките и имотот на Трифун Костовски: Што уште остана да ми земат? Мојот живот? Им го нудам на тацна

Igor