October 20, 2021 14:53
Македонија

(Фото) Полицајци од Струмица вработени во времето на ВМРО-ДПМНЕ споделуваат фотографии од групни собири

„Водачот и неговите следбеници како дел од СВР Струмица треба да знаат дека групното собирање е забрането и дека истото е казниво.
Апелите за да нема групирања по слави не важеше само за обичните граѓани, туку и за вработените во МВР.“

pol

Твит на „Јане“

Јавноста на социјалните мрежи коментира дека во најголем дел од присутните се вработени како полициски службеници во времето кога на власт беа ВМРО-ДПМНЕ и дека токму тие се најголемите прекршувачи и непочитувачи на мерките и протоколите во време на пандемија. Еклатантен пример како наместо да ги спроведуваат и да бдиат пример јавно ги кршат, реагира јавноста во Струмица.

Во оваа насока секојдневно апелира и владејачката СДСМ, опозициската ВМРО-ДПМНЕ да покаже конструктивност и да ги поддржи напорите за справување со најголемата здравствена и економска криза.

„Ако неспособниот Мицкоски веќе не може да помогне, нека престане да одмага во справувањето со пандемијата со короновирусот„ – децидни се од СДСМ.

Преземено од Граѓански збор

Website https://kissanime.mx: Watch Futsuu no Joshikousei ga [Locodol] Yattemita. OVA kissanime Episode 2 anime

Website https://animetv.cc: Watch Akikan! OVA animetv Episode Full anime tv web

AnimeFreak: Tantei Opera Milky Holmes: Alternative anime episode 2 online free at https://animefreak.ws anime freak new site

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimebe