October 18, 2021 18:41
Хроника

(Фото) Повеќе од 20 часа гори шумски пожар кај Велес

Пожарот кој изби во текот на вчерашниот ден покрај пругата Скопје-Велес, поточно пред ЖС-Рајко Жинзифов кај село Сл’п, зафаќа површина од околу 200 хектари нискостеблеста шума, трња и габер, известува Центрот за управување со кризи (ЦУК).

На терен се екипа од шумската служба „Бабуна“ и месно население.

Според последните информации од терен, не постои можност за проширување на пожарот кон село Карабуњиште и се очекува дека истиот во текот на денот ќе биде ставен под контрола.

 

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Alpenrose Episode 20

Animepahe: Waza no Tabibito anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime websites

Big Windup! (Dub) Episode 25

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/gogoanimelol

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/animeflixnl