August 13, 2020 14:51
Македонија

(Фото) Охрид вечерва преполн

Охрид летово е полн со туристи, а најмногу гости се очекуваат традиционално за Илинден, кој годинава се паѓа во недела, па голем број скопјани заминаа на езерото уште денеска на продолжен викенд. Кејот, како и шеталиштето вечерва се преполни со туристи, кој со маска, кој без.

Каква е атмосферата може да видите во галеријата.

 

 

Поврзани вести

Двајца починати, 141 новозаболени со ковид 19

Valentina

Заев го доби мандатот, вети европска, демократска и одговорна влада ослободена од етнички предрасуди

Igor

Браќа педофили од Битола терале малолетнички да снимаат порнографски видеа

Igor