February 24, 2019 04:16
Балкан

(Фото од несреќата) Водителката Деа со десната рака се држи за раната

Водителката Деа Џурџевиќ успешно заздравува по тешката сообраќајна несреќа, а најновите снимки од лице место денес испливале во јавноста.

На нив се гледа како водителката на носилки ја пренесуваат до возилото на Итната помош, како и дека нејзините работи се расфрлани секаде наоколу.

На снимките се гледа и како Деа со десната рака се држи за раната, откако во сообраќајната несреќа која се случила во четвртокот рано наутро во близина на болницата “Драгиша Мишовиќ”, автобус и ја откинал раката.

“Последните сознанија се дека нејзината здравствена состојба е подобрена. Лекарите се задоволни од операцијата и постоперативниот тек. Во недела истекуваат 72 часа по операцијата и тоа е рокот кој треба да биде испочитуван за најдобро да се видат резултатите од операцијата”, рекол Младен Мијатовиќ.

Related posts

Дали Еди Рама ги затвори обложувачниците поради брат му?

Daniela

Во текот на економската криза Грција загубила 355 илјади жители

Valentina

Балканскиот нарко-бос Дарко Шариќ осуден на 15 години затвор

Igor