January 20, 2021 09:44
Магазин

(Фото) Ова е бившата девојка на Новак Ѓоковиќ

Девојката со која бил Новак Ѓоковиќ пред да се сретне и ожени со сегашната сопруга Јелена е вистинска секс бомба, сосема спротивна на сопругата Јелена која сака да води нормален и повлечен живот исполнет со грижа за децата и секојдневни задоволства.

Наскоро по раскинувањето со поранешната девојка Лидија Поповиќ, Новак Ѓоковиќ започна љубовна врска со Јелена Ристиќ, со која долгогодишната врска ја круниса со брак.

Новак се ожени со Јелена во 2014 година, со која има две деца, синот Стефан и ќерката Тара.

Сепак, малкумина знаат дека, пред да ја запознае Јелена, првиот рекет во светот беше во љубовна врска со Лидија Поповиќ, денес светски познатата диџејка Лејди Ли, биле заедно два месеци.

Оваа љубов не траеше долго, пред се поради обврските на Новак, кои потоа драстично се зголемија поради ненадејниот подем во неговата тениска кариера. Врската се обидоа да ја одржат на далечина, на релација Нови Сад – Белград, но кога сфатија дека не оди како што треба, решија да ја прекинат љубовта.

Сепак, Лидија Поповиќ сè уште е дел од јавната сцена. Таа е добро познат диџеј, настапува под името Лејди Ли и има над 100.000 следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

Пред две години, Лејди Ли имаше повеќе од 80 настапи во странство, претежно во Азија, а наводно од еден настап заработила и до 30 000 евра.

Лидија Поповиќ ја нарекуваат и „Српска Џеј Ло“, а во едно од интервјуата откри каква и била врската со Ѓоковиќ.

– Ноле секогаш беше внимателен и насмеан за време на нашата врска, но тоа беше кога тој немаше обврски како што има денес. Сега носи голем товар на грбот како познат човек во светот на спортот. Секако, Ноле не е папучар … Новак е дружељубиво и џентлменско момче, барем јас така се сеќавам на него – рече Лидија.

Погледнете како изгледа Лејди Ли денес на следните неколку фотографии

 

High School DxD BorN (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/PbvY) Episode 12 at KissAnime kissanime down

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 9 (https://animeplanet.cc/m/55wl/ep-9) at website https://animeplanet.cc manga anime planet