Магазин

(Фото) Не ја покажува во јавност: Вака изгледа мајката на Калиопи

Калиопи Букле важи за една од најпознатите пејачки како во Македонија така и во регионот.

Таа често е активна на социјалните мрежи преку кои се дружи со љубителите на нејзината музика.

Откако зафати пандемијата со коронавирусот, Калиопи како и нејзините колеги е принудена на музичка пауза. Меѓутоа, таа овој период го искористи за да ужива во слободното време и да прави работи кои можеби не ги правеше поради професионалните обврски.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/КАЛИОПИ БУКЛЕ

За време на последната година, таа се дружеше онлајн со фановите, се вклучуваше во живо, одржуваше онлајн концерти, па дури и натпревари.

Иако  Калиопи често е активна на „Инстаграм“ таа не го експонира своето семејство.

Меѓутоа, овојпат направи исклучок и македонската дива на социјалните мрежи објави фотографија од нејзината мајка и сестра.

„Добра страна на пандемијата – повеќе моменти како овој….Tи благодарам мамо што му пркосиш на времето и го чуваш младиот дух и го споделуваш со нас“, те сакам“, напиша Опи на фотографијата на која позира насмеана.

Денес Калиопи од сестра си има една внука, додека од братот има двајца внуци.

Преземено од Вистина.мк

WCOStream wcostream: High School DxD Episode 12

GoGoAnime watch animes: Redo of Healer Episode 12