March 3, 2021 22:26
Магазин

(Фото) Насмевката го замени стравот низ кој минаа поради земјотресите – Јелена објави фотографија со сопругот и синот

Македонската актерка Јелена Јованова, која јавноста ја засака преку улогата на Јелена од Драчево од популарната македонска серија „Преспав“ живее во Загреб, заедно со својот сопруг, актерот Стјепан Периќ и синот Јаков.

Минатата година беше навистина турбулентна за актерката, Прво додека беше бремена го доживеа земјотресот летото во Загреб, а потоа откако стана мајка го доживеа силниот земјотрес пред Нова година, од 6,2 степени според Рихтер, кој ја стресе цела Хрватска.

Тие кратко време избегаа во Сплит, па решија повторно да се вратат во Загреб, и како вели Јелена, да „научат да живеат со она што се случува“.

Јелена ретко објавува фотографии од семејството, а лицето на синот се уште го нема покажано.

Таа сега објави една семејна фотографија од неа, сопругот и синот, на која после долго време се гледа насмевка на нивните лица.

Преземено од Press24

Attack on Titan Season 2 Episode 12 at website https://animefreak.ws vinland saga animefreak

Naruto (https://animeflix.nl/m/R3dg) Episode 220 at website https://animeflix.nl animeflix one piece