July 10, 2020 04:38
Магазин

(Фото) Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро

Топ моделот Наоми Кемпбел  покажа дека годините не и можат ништо објавувајки гола фотографија за својот 50ти роденден.

Некогашниот топ-модел, се соблече за потребите на снимањето во метрото во Њујорк, а сликата е од февруари 2019 година и објавена е во црно-бела резолуција на официјалната инстаграм-страна на Валентино.

„Ми рекоа дека ќе траам само 11 години, но еве ме денес славам 33 години во модната индустрија. Се чувствувам благословена и исклучително благодарна на Бога. Благодарам на мојата мајка Валери Морис што веруваше во моите соништа уште како 3-годишно девојче и што ми дозволи да бидам тоа што сум. Твојата љубов и подршка беа покрај мене и во добрите и во лошите времиња. Те сакам мамо“, напиша Наоми минатата година на друштвените мрежи.