February 25, 2020 13:09
Хроника

(Фото) Моторџија тешко повреден во судир кај „Џевахир“

Возач на мотор настрадал попладнево по судир со автомобил, кај комплексот „Џевахир Скај сити“, дознава 24 Инфо.

Сообраќајната несреќа се случила на крстосницата од булеварите Трета Македонска бригада и Србија кога се судриле автомобил и мотор.

Повредениот моторџија со возило на Итната медицинска помош е пренен во болница.