September 22, 2019 16:51
Хроника

(Фото) Моторџија тешко повреден во судир кај „Џевахир“

Возач на мотор настрадал попладнево по судир со автомобил, кај комплексот „Џевахир Скај сити“, дознава 24 Инфо.

Сообраќајната несреќа се случила на крстосницата од булеварите Трета Македонска бригада и Србија кога се судриле автомобил и мотор.

Повредениот моторџија со возило на Итната медицинска помош е пренен во болница.

Нови вести

Сопатници повредени при излетување на автомобил од патот Охрид – Кичево

Igor

Пред кафуле на „Партизанска“ кавга преминала во физичка пресметка

Igor

Кривична пријава за десет правни и физички лица за „злосторничко здружување”

Igor