January 15, 2019 23:15
Македонија

(фото) Министерот Филипче ја вакцинираше својата внука

Министерот Филипче ја вакцинираше својата внука

Министерот за здравство Венко Филипче денеска го покажа на дело она што веќе неколку денови го зборува за важноста за вакцинирањето и безбедноста на вакцините.

„Единствено добро што родителите можат да направат за своите деца е да им овозможат добро здравје, грижа и многу љубов. Утрово, во амбулантата Млин Балкан ја вакциниравме мојата внука Илина. Вакцините се безбедни, ефикасни и нѐ заштитуваат од разни болести“, напиша Филипче на Фејсбук.

Како што објаснуваат од министерството бебето прима вакцина од редовниот календар за имунизација.

Единствено добро што родителите можат да направат за своите деца е да им овозможат добро здравје, грижа и многу љубов. …

Gepostet von Венко Филипче am Donnerstag, 10. Januar 2019

Related posts

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ остане на власт, годинава нè очекува уште поголема сиромаштија

Ivona

МВР со детали за Миленко Неделковски

24news

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ потроши 7 милијарди евра без да вложи денар во подобрување на квалитетот на воздухот

24news