August 2, 2021 20:07
Скопје

(Фото) Матка- лек за скопските горештини

Скопјани со денови мака мачат како да ги „преживеат“ високите тепмератури. Тие со работни обврски во неможност да заминат некаде на ладење спас бараат во своите домови или канцеларии оладени со клима уреди.

Другите, посреќните, уживаат на плажите на некои од морињата во соседството или на нашите езера. Оние „помалку“ среќни како и секое лето се ладат на Матка. Таму е исто со децении, само некои нови деца скокаат „ласта“ во студените води на рекат Треска. Па кој може да дојде, добродојден е!

Фото: Слободан Ѓуриќ

Поврзани вести

Нови 54 случаи на Ковид-19, едно лице починато

zane

Македонија „под вршник“ температурата стаса и до 50 целзиусови степени !

Dragan Nikolovski

Заев: Третиот Илинден е бесконечноста на нашиот стремеж кон нашата иднина, тој не е завршен и нема да заврши

Dragan Nikolovski

Website https://animefreak.ws: Watch Blue Seed Omake animefreak Episode 13 animes online

Website https://gogoanime.be: Watch Prism Magical: Prism Generations! gogoanime Episode Full haikyuu season 2 gogoanime

AnimeDao: Hakumei no Tsubasa: Expansion - Hoshi no Matsuri anime episode Full online free at https://animedao.nl go go go anime

Peatix: https://peatix.com/user/8951683/view

Teachertube: https://www.teachertube.com/user/channel/gogoanimelol

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/animefreak