October 26, 2021 13:57
Спорт

(Фото) Македонија без сили за сензација и на „Тодор Проески”

Фото: Слободан Ѓуриќ

Прв пораз за македонската фудбалска репрезентација на домашен терен во квалификациите за Светското првенство 2022. Вечерва во Скопје „црвено-жолтите” беа целосно надиграни од фаворитот Германија која славеше победа со 4:0.

Гостите од самиот почеток покажаа дека на „Тодор Проески” се дојдени со цел да се реваншираат за поразот во Дуисбург во март со 1:2.Со овој триумф, Германија (21 бод) го обезбеди првото место во Ј-групата и пласманот на Мундијалот во Катар.

Македонскиот национален тим падна на 3. место со 12 бода, но се уште е со шанса за второто место кое води во баражот. На другите две средби од 8. коло, Романија – Ерменија 1:0 и Исланд – Лихтенштајн 4:0. Романците се втори со 13 бода, Ерменците се четврти со 12, Исланд има 8, Лихтенштајн е последен со еден бод.

TwistMoe: Theatre of Darkness: Yamishibai 4 anime episode 13 online free at https://twistmoe.net anime online

AnimeBee: Chibi Kero: Secret of the Kero Ball!? anime episode Full online free at https://animebee.to dubbed anime

Website https://animeflv.uk: Watch Girl from Phantasia animeflv Episode Full online anime

GoGoAnime: Yowamushi Pedal: Grande Road anime episode 24 online free at https://gogoanime.be detective conan gogoanime

Watch Usavich II Episode 13