October 19, 2021 04:44
Магазин

(Фото) Игор Џамбазов се вакцинираше со ваксајна, маде ин Чајна: „Илина, Илина… Илина Арсова, нешто чудно ми се случува?“

Вакцинација за секоја генерација; Вакцина за сите за безбедно и безгрижно да ви минат дните,  Не шегувај се – вакцинирај се; Со здравјето не играј играчки, вакцинирај се и не кажувај гачки; Што се фолираш, што не се вакцинираш; Кој не примил вакцина, затворен ќе седи дома цела зима…

И вака можеме да редиме до бескрај. Не, не е реклама, ниту кампања, ама апели, повици и препораки за вакцинирање, секојдневно слушаме и гледаме. И од медиумите и од политичарите и од лекарите и од СЗО… Вкцинацијата – чаре за спас на нацијата од опакиот вирус…!? Веројатно засега друго решение и нема!

И речиси сите или поголемиот дел од населението тргна да се вакцинира, се разбира уште само доволно вакцини за сите да има. А, „Каде сите Турци, таму и гол Асан“ – вели една стара поговорка, па меѓу сите обични луѓе се вакцинираат и оние познатите… А меѓу нив и тој – Игор Џамбазов!

Ем возраста му е „критична“, ем здравјето уште оддамна „начнато“, па  како превентива за не дај Боже, Џамбазов реши да прими вакцина и да се заштити колку што може.

Иако живее прилично изолирано, сепак се движи и дружи со многу луѓе, па што си е сигурно-сигурно, да не биде после „погубно“. Затоа Џамбаз отиде да се вакцинира… Со онаа вакцина што во моментот најмногу ја има – кинеската!

Арно ама, другиот ден откако се вакцинираше почна да забележуваа дека  „поинаку се чувствува“, па ја повика својата сакана да и се пожали и запраша: „Илина, Илина Арсова, нешто чудно ми се случува?“

Како доказ, Џамбазов сподели фотографија со „искосени очи“ затегнати од женски прсти ( погодете чии)  и со нам познатата шапка од трска на глава… Се разбира сето ова само како шега, која Џамбазов ја сподели само колку „да се пофали“ дека и тој примил ваксајна… И тоа „Маде ин Чајна“!

Арно ама, коментарите под неговата објава:  „Откако ја примив кинеската ваксајна, нешто чудно ми се случува“… предизвикаа вистинска поплава од шеговити „јадачки и закачки“ во вид на коментари на сметка на шоуменот.

-„Ти си супер Игор, мајка ми пак веќе цел месец запнала да студира на Кембриџ на своите 82 години. Таа со АстраЗенека се вакцинираше…“;

-„Пази Емилија ( мачката на Игор – н.з.) да не ја изедеш“

-„Среќа што нема африканска вакцина“

-И јас се вакцинирав со Синовак, па затоа изгледа чудно ме гледаат кучињава во последно време“

-Да, па нормално….ти се случува Илина!“  – се само некои од коментарите под фотографијата од кои може да се заклучи само едно: Дека овој последниов, најмногу „држи вода“!

Реакција има… Ама не ќе да е од аплицираната кинеска вакцина. Оваа „вакцина“ друго име има – Илина!!!

Преземено од Вистина.мк

 

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime re zero

Website https://animedao.nl: Watch Koi to Senkyo to Chocolate: Koi Imouto! animedao Episode Full animedao food wars

Cardcaptor Sakura: Clear Card (Dub) Episode 22

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Drupalgovcon: https://www.drupalgovcon.org/user/45761

Blackmod: https://blackmod.net/members/418854/#about