June 18, 2019 17:17
Хроника

ФОТО: Запалено возилото на крадците кој ја ограбија ,,Тутунска банка”

–  Пронајдено возилото на крадците кој утрово ја ограбија ,,Тутунска банка” во Бутел на улицата Ферид Бајрам. Веднаш по бегството крадците го поминале булеварот ,,Христијан Тодоровски Карпош” и се качиле во возило марка Голф 5 и се упатиле во непознат правец. Подоцна полицијата го пронајде возилото целосно опожарено меѓу границите на општините Шуто Оризари и Бутел. Неофицијално возилото користело скопски регистарски таблици украдени од друго возило за кој се претпоставува дека биле користени само за грабежот.

Нови вести

Турчин се заканувал на сопругата-гостиварка и објавил компромитирачка фотогафија на нејзиниот ФБ профил

Igor

Откриени 72 мигранти вчера на две локации, криумчарите во бегство

Igor

Марјан Србиноски тешко повреден во сообраќајка

Igor