October 17, 2019 07:17
Живот

(фото) Девојката со најдобар задник го прослави голот на Меси во сина танга

Девојката со најдобар задник го прослави голот на Меси во сина танга

Моделот со двојна титула „најдобар задник на светот“ синоќа ги прослави голот на Меси и победата на Барелона над Севиља со провокативна фотографија на која го носи само дресот со „десетката“ на Меси и сина танга

Во описот на објавата Сузи напиша:

„Напред Барса! Денес почна сезоната на голови за најдобриот во светот“ и го тагна аргентинскиот напаѓач.

Иако Кортез е по потекло од Бразил, земјата на фудбалот, таа за свој фудбалски херој го избра Аргентинецот Меси.

Таа два пати беше прогласена за Мис Бум Бум, во 2015 и во 2019, истите години кога 32-годишниот Меси беше прогласен за најдобар играч според ФИФА.

https://www.instagram.com/p/B3SnLGnnJgV/

https://www.instagram.com/p/B2xVBOEnk69/

Нови вести

И ја отвориле главата за да и го отстранат туморот, а откриле неочекуван гостин

Filip

ВИДЕО: Жената го фати мажот како ја изневерува со медицинска сестра-зажали за тоа премногу

Filip

Шест слонови паднаа во провалија, во обид да спасат слонче

Filip