September 21, 2019 17:34
Хроника

ФОТО: Гори Скопска Црна Гора

Денеска избувна пожар помеѓу Брњанци и Страцинци на планината Скопска Црна Гора. Екипите на  ДЗС се на терен и го гаснат пожарот со канадери.


Од МВР сеуште нема официјална информација за пожарот.

Нови вести

Детали за полициската акција во 24 градови: Кривични за 36 дилери на дрога

Igor

Уапсени десетици дилери на дрога низ цела Македонија

Igor

Јосифовски доби кривична за хакирањето на Централен регистар

Igor