January 26, 2021 05:59
Скопје

(Фото галерија) Кога нема скопјани, козите главни на Водно

Водно е оазата на чист воздух за скопјани, кои недоволно често го посетуваат.

Тие што можат и сакаат не чекаат викенд за да се искачат на Водно, а другите ги користат слободните денови во сабота или недела да го направат тоа. И денеска Водно беше посетено од поголем број на скопјани, кои од врвот на планината можеа да го видат градот обвиткан во смог.

Иако тоа е вообичаена и очекувана глетка, тогаш стадото кози и цевките од гасоводот секако не е нешто кое скопјани, кои ретко го посетуваат Водно се навикнати да го видат.

Фото: Слободан Ѓуриќ

One Punch Man 2nd Season (https://kissanimeonline.com/m/dMQy) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime rwby

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 4 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 30 day free trial