January 21, 2020 14:44
Македонија

(Фото галерија): Заев чистеше заедно со администрацијата во Бутел

Секој човек има право на здрава животна средина, но истовремено и секој е должен да ги унапредува и штити животната средина и природата во својата локална заедница, порача денеска премиерот Зоран Заев од ОУ „Панајот Гиновски” во Бутел каде со владината администрација учествуваше во акцијата ,,Администрацијата чисти со Не биди ѓубре”.

фото: Слободан Ѓуриќ

Нови вести

Најавите за поништување на Договорот од Преспа се директна закана за членството во НАТО

Igor

Пратениците со меѓусебни обвинувања за работата на Акетната комисија за Охрид

Igor

СДСМ е стабилен и искрен партнер на граѓaните- гледаме напред

Igor