January 16, 2019 01:29
Македонија

Фото Галерија:„Македонија блокира” протест пред Собрание

Членови на граѓанското здружение „Македонија блокира”, протестираат пред македонското Собрание против уставните измени. Претседателот на „Единствена Македонија” Јанко Бачев изјави дека нивни член е на разговор со претседателот Иванов во неговиот кабинет. Протестот, како што велат организаторите, ќе трае се додека не заврши пленарната седница, ќе вршат притисок и нема да дозволат да бидат усвоени уставните измени.

фото: Слободан Ѓуриќ

Related posts

Унгарска влада: Ниту унгарската држава ниту унгарските власти помогнаа Груевски да ја напушти Македонија

Filip

Починале две лица на кои се испитувал лек, Неврологија не барала обдукција

24news

Иванов ќе се обрати во 17 часот до македонските граѓани

24news