June 16, 2021 15:31
Балкан

(Фото) Автомобил излетал од пат и со кровот се заковал во куќа

Автомобил заврши вертикално залепен за куќа, откако излетал од патот утрово во селото Умчари во Србија. Во несреќата возачот се здобил со лесни повреди, а никој од домаќините во куќата не е повреден.

Локалните жители за српски „Телеграф“ велат дека на ова место често се случуваат несреќи, но ниедна толку неверојатна. Возачот најверојатно се излизгал од влажниот пат и завршил на фасадата.

AnimeFreak my hero academia animefreak: Watch My Hero Academia Episode 6 (https://animefreak.ws/m/zjA/ep-6)

AnimeDao animes online: The Quintessential Quintuplets 2 Episode 12