Хроника

(Фото) Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми

Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми

Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми. Телевизијата „Алсат“ објави фотографија од автомобилот на кој има повеќе куршуми и се гледа дека е пукано одблизу.

Основното јавно обвинителство Куманово изврши увид во близина на село Слупчане каде синоќа беше пронајдено возило кон кое биле истрелани повеќе куршуми. На увидот беше констатирано дека од близина е пукано во патничкото моторно возило во кое се наоѓале две лица, возач и неговото осумгодишно дете. Двете лица биле смртно повредени и починале на лице место, се наведува во соопштението на обвинителството

Нови вести

(Фото) Тешка сообраќајка кај пазарот во Аеродром

Igor

Камионџија тешко повреден кај Демир Капија

Daniela

Тинејџер и малолетник тешко повредени во сообраќајка со мотор

Daniela