August 25, 2019 09:28
Хроника

(Фото) Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми

Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми

Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми. Телевизијата „Алсат“ објави фотографија од автомобилот на кој има повеќе куршуми и се гледа дека е пукано одблизу.

Основното јавно обвинителство Куманово изврши увид во близина на село Слупчане каде синоќа беше пронајдено возило кон кое биле истрелани повеќе куршуми. На увидот беше констатирано дека од близина е пукано во патничкото моторно возило во кое се наоѓале две лица, возач и неговото осумгодишно дете. Двете лица биле смртно повредени и починале на лице место, се наведува во соопштението на обвинителството

Нови вести

Најцрна година на патиштата, за шест месеци 70 загинати

Daniela

Пожар пеплоса расадник во околината на Крушево

Igor

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Струмица

Igor