October 21, 2020 16:00
Магазин

(Фото)Таа е помлада од него 15 години- еве како изгледа сопругата на Владо Георгиев која му роди две деца 

Владо Георгиев и неговата поубава половина Милица Самарџија се запознаа на снимањето на песната „Искрено“.

Нивната љубовна приказна започнала пред шест години, а пејачот на сите начини се обидуваше да ја сокрие романсата.

Тие прв пат беа фатени на дело кога папараците во 2014 година ги забележаа заедно во Црна Гора, во неговиот роден Херцег Нови.

Потоа набргу Владо и Милица се разделуваат. но по неколку месеци, откако ќе се врати во Белград, решаваат на љубовта да и дадат уште една шанса.

View this post on Instagram

Dje ste bando instagramska ja u điru

A post shared by Vlado Georgiev Barba (@vladogeorgiev) on

Тоа воедно ќе биде и причина вечниот ерген кој со години бегаше од тоа да создаде свое семејство и од брачните обврски, на крај сосем случајно да го пронајде своето гнездо и својата доживотна партнерка.

View this post on Instagram

Happy birthday to me

A post shared by Vlado Georgiev Barba (@vladogeorgiev) on

Преземено од Курир