Хроника

(Фото)Почина еден од повредените полицајци, завчера добил решение за автопатска полиција

Сефет Бајрами, еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката кај обиколница починал во болница, дознава 24 инфо. Бајрами бил дел од патролата на собраќајната полиција, која настрадала вршејќи ја должноста на патот. Дознаваме дека тој завчер добил решение за работа во автопатска полицција.
Претходно од Основното јавно обвинителство информираа дека дежурен јавен обвинител извршил увид на местото на тешката сообраќајна несреќа на скопската обиколница.

Според првичните сознанија, несреќата се случила кога сообраќајна полициска патрола запрела возило БМВ со гостиварски регистарски таблички кое возело со брзина поголема од дозволената. Додека полициските службеници разговарале со возачот на автомобилот, на нив налетал камион со скопски регистарски таблички. Од ударот, автомобилот БМВ се запалил и целосно изгорел. Притоа, на лице место животот го загубил совозачот во автомобилот БМВ.

 

По наредба на јавен обвинител ќе се врши обдукција врз починатото лице, додека од возачот на камионот ќе бидат земени примероци од крв и урина заради испитување на присуство на алкохол или други супстанции кои би можеле да влијаат на неговата способност за управување со превозно средство. Врз камионот ќе се врши вонреден технички преглед со цел да се утврдат причините за несреќата.

Поврзани вести

Во последните три дена регистрирани се 176 нови случаи на КОВИД-19

Igor

Поранешниот директор Бесими ќе биде обвинет за пожарот во тетовската модуларна болница

Igor

Бензините поскапуваат, а дизелот поевтинува

Valentina

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime sites AnimeDao Gintama

Horimiya (Dub) Episode 8

free anime online AnimeDao Bleach (Dub)

english dubbed anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 18

tải go88