February 16, 2019 17:11
Балкан

(Фото+Видео) Нова сообраќајка во Србија, загинаа четири лица

Нова сообраќајка во Србија, загинаа четири лица

Четири лица загинаа, а две се тешко повредени во судир на два камиона и две патнички возила на излезот на Свилајнац кон Деспотовац, вечерва околу 19 часот.

Повредените се хоспитализирани во болница во Ќуприја.

На местото на несреќата присутни се припадници на сообраќајната полиција и пожарникари. Сообраќајот е целосно во прекин. Истрагата е во тек.

 

Related posts

Додик: БиХ одбива помош поради која би била обврзана да прими мигранти

Igor

Вучиќ: Нека ги укинат таксите па нека испратат на разговори кого сакаат

Ivona

Експлозив во полициска зграда во Атина

Igor