October 21, 2021 17:03
Македонија

Форумот на жени на СДСМ го осудува говорот на омраза и родово базирано насилство за време на денешниот протест во Тетово

Форумот на жени на СДСМ најостро го осудува говорот на омраза и вербално родово базирано насилство за време на денешниот протест во Тетово.
Го осудуваме говорот на омраза кон жените во политиката и кон сите жени воопшто, а овие вербални напади кон градоначалничката на Тетово, Теута Арифи е срамен пример.
Очигледно дека опозицијата, коалициските партнери на ВМРО-ДПМНЕ, исто така ги злоупотребува чувствата на семејствата на трагично загинатите во политички цели.
Ова е крајно неодговорно однесување врз грбот на националната трагедија, додека се уште трае истрагата која ќе ги даде сите одговори за трагичната несреќа.
Политиканството на опозиција, навредите, вербално родово насилство и говорот на омраза насочен против жените се недозволиви.

AnimeDao: Adventure Boy Shadar anime episode 1 online free at https://animedao.nl tokyo ghoul animedao

Website https://animeheaven.pro: Watch Bikini Warriors OVA animeheaven Episode 5 dr stone anime heaven

Mahou Shoujo Lalabel: Umi ga Yobu Natsuyasumi Episode Full

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Blackhatworld: https://www.blackhatworld.com/members/animefreakws.1519902/#about

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimelol/#