January 20, 2022 19:34
Спорт

Формула 1 ќе го напушти четиридневниот формат на ГН на Монако

Раководителот на Формула 1 Стефано Доменикали соопшти дека од следната сезона ГН на Монако ќе се одржува во нов формат. За разлика од другите етапи, првите тренинзи во Монте Карло традиционално се одржуваат во четврток, а петокот е посветен на забави и социјални настани.

Од 2022 година, форматот за Гран при на Монако ќе стане стандарден.

– Етапата во Монако ќе се одржи во рок од три дена: петок, сабота и недела, а не четврток, сабота и недела. Оваа промена ќе се случи следната година, рече Доменикали.

Претставникот на Автомобилскиот клуб на Монако, Ричард Мику ги сподели деталите.

– Големата награда на Монако ќе биде тридневен настан за Ф1 и четиридневен настан за АЦМ. Во четврток ќе имаме трки за поддршка и нашата организација работи на распоредот.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

BANANA FISH Episode 22

One Piece (Dub) Episode 758

AnimeFreak The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 23

anime stream The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 8