September 20, 2021 21:46
Спорт

Формула 1 и организаторите на Гран при Катар потпишаа договор за сезоната 2021

Формула 1 потпиша договор за одржување на Големата награда на Катар во 2021 година, објави британскиот новинар Џо Садсворд.

Гран-при Катар технички ќе го заземе местото на откажаната Гран-при на Австралија во натпреварувачкиот календарот.

Во исто време, Ф1 и организаторите сè уште не го утврдија точниот датум на трката.

Најверојатно е дека Гран при Катар ќе стане една од последните трки во сезоната и ќе се одржи во еден блок со трки во Саудиска Арабија и Абу Даби. Трката ќе се вози на автодромот „Лосаил” во Доха л во Доха, каде што се одржува „MotoGP”.

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://twistmoe.net: Watch Another twistmoe Episode 12 teist moe

Website https://animedao.nl: Watch Time Stranger (Dub) animedao Episode Full hunter x hunter animedao

ANIMEFLIX: Nurse Witch Komugi-chan Magikarte Z Special anime episode Full online free at https://animeflix.nl god of highschool animeflix

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/animeflixnl/

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimelol/#