January 16, 2022 09:28
Спорт

Формула 1 го продолжи договорот со патеката во Барселона

Трките од Светското првенство во Формула 1 во Каталонија ќе останат во календарот се до 2026 година, откако раководните луѓе на натпреварувањето го продолжија денеска договорот со патеката Сиркуит де Барселона – Каталуња.

Продолжувањето на договорот вклучува подобрување на условите на патеката и придружните објекти пред следната трка на оваа патека закажана за 22 мај идната година.

– Екипите и возачите се среќни секој пат кога доаѓаат во Барселона, изјави генералниот директор на Формула 1, Стефано Доменикали.

Патеката во Барселона, со капацитет да прими 131.000 гледачи, се користи за трките во Формула 1 од 1991 година.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

aniwatcher AniWatch Boruto: Naruto Next Generations

AniWatch The Rising of the Shield Hero (Dub)

Attack on Titan Final Season

AniWatch SK8 the Infinity Episode 11