June 25, 2022 21:51
Свет

Фон дер Лајен: Денес е добар ден за Европа

Одлуката официјално на Украина и Молдавија да им се додели статус на земја кандидат за членство во ЕУ на Твитер ја поздрави и шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

„Денес е добар ден за Европа”, напиша таа, честитајќи им на претседателите на Украина и на Молдавија.
„Вашите земји се дел од европското семејство. Денешната историска одлука го потврдува тоа”, додаде Фон дер Лајен во објавата на Твитер.

nạp go88 không nhận được tiền

https://tai.sunwin.gg/