Спорт

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од клупата на италјанскиот фудбалски калчолигаш Рома по завршувањето на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение.

– Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството покажано во текот на овие две години. Пауло го водеше тимот низ низа предизвици, вклучувајќи ја пандемијата „Ковид-19″ и промената на сопственоста, и тоа го стори со дарежливост, правичност и одлучност. Му посакуваме се најдобро во неговите идни ангажмани, изјави Дан Фридкин, претседател на УО на клубот.

Во италијанските медиуми се појавија шпекулации дека Маурицио Сари ќе го замени Португалецот на тренерската позиција.

WCOStream dubbed anime: Watch Redo of Healer Episode 8 Uncen

AnimeFreak bleach animefreak: Watch Death Note (Dub) Episode 33 (https://animefreak.ws/m/xZ2B/ep-33)