October 17, 2021 18:03
Спорт

Флик: Цел свет ја гледа Германија ќе бидеме пример за другите

Тренерот на германскиот фудбалски бундеслигаш Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик, го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 која беше прекината поради пандемијата од коронавирус.

– Едно е сигурно – навивачите и емоциите се основните елементи на фудбалот. Секој играч би сакал да игра пред публика. Во моментов сите ќе бидат рамноправни, основното нешто е кој подобро се прилагодува. Треба да ни биде драго што можеме повторно да играме. Владата ни се довери со одлична програма за враќање на фудбалот. Целиот свет ќе ја гледа Германија, можеме да станеме пример за другите, рече Ханс-Дитер Флик.

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Megumi (Dub) (https://kissanime.mx/m/pNEK) Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch The Ideon: Be Invoked animeflv Episode Full anime streaming

Sound! Euphonium: Our Promise: A Brand New Day (Dub) (https://animepahe.cc/m/go7Z) Episode Full

Cycling74: https://cycling74.com/author/60dbc6bfa87778412f9b0c2f

Spoke: https://www.spoke.com/companies/animefreakws-60dc430b2cd3fa3dbb01a424