June 24, 2021 01:08
Македонија Скопје

Фијаско на Шилегов во Гази Баба, се фалеше со демагогија пред 10 луѓе, најдоброто за нашиот град е Шилегов да си оди

ијаско на градоначалникот Петре Шилегов во Гази Баба. Се фалеше со празна демагогија пред едвај 10 луѓе, додека Општината Гази Баба тоне во долгови и неработа. Шилегов бил избркан од граѓаните, а еве ја причината: Шилегов за Гази Баба вети и излажа нов булевар „Хрватска. Вети и излажа ревитализација на парк шумата Гази Баба, која сега е окупирана од локални бизнис моќници. Вети и излажа натпатник кај Алкалоид. Вети и излажа чист воздух, наместо тоа доби загаден воздух и заживување на дивата депонија Вардариште.

Денес Шилегов требаше да одговори како дозволи масакар на дрвата кај „Орце Николов наместо да се брука на очајната средба во Гази Баба.

Најдоброто за град Скопје е Шилегов да си оди.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. Watch Birth (Dub) Episode Full

https://animeheaven.pro watch anime. Pandora in the Crimson Shell (https://animeheaven.pro/m/VPD) Episode 12

https://gogoanime.be ahiru no sora gogoanime. Yume kara, Samenai (https://gogoanime.be/m/eYp7) Episode Full

KissAnime Gravatar: https://en.gravatar.com/kissanimemx