September 20, 2021 21:43
Спорт

ФИФА суспендираше руски фудбалери поради допинг

Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) соопшти денеска дека суспендирала тројца руски фудбалери поради кршење на антидопинг правилата.

Иван Књазев и Дарија Мешчерјакова се суспендирани на две години, додека на Владимир Обухов му е изречена шестмечна казна.

Обухов доби помала казна, бидејќи го признал кривичното дело и „значително помогнал” во текот на истрагата во рамки на која, како што е соопштено, ФИФА и Светската антидопинг агенција пронашле „уверливи докази” за користење метандиедон и фуросемит.

Обухов е член на руската екипа Ростов и е поранешен руски младински репрезентативец, а настапи за младинските селекции има и голманката Мешчерјакова.

Website https://wcostream.cc: Watch Nana to Kaoru wcostream Episode Full wcostream attack on titan

Mu Wang Zhi Wang: Qi Lin Jue Episode 20

Aikatsu! and Aikatsu Stars! 5th Anniversary Special (https://animefreak.ws/m/Y5Yj) Episode Full

4Anime: Baki: The Great Raitai Tournament anime episode 13 online free at https://4anime.biz watch anime online

Animefreakws mystrikingly: https://animefreakws.mystrikingly.com/

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1312138/animeflixnl